Катюжанський дошкільний навчальний заклад ясла-садок "Лелеченя"

с

                         Старша медична сестра нашого садочка-

                          Губа Галина Петрівна

 

       Імунізація проти поліомієліту

Необхідно знати!!!

 Епідемічний паралітичний поліомієліт - це гостре інфекційне захворювання людини, яке при тяжких формах перебігу характеризується ураженням спинногомозку з розвитком паралічу та парезу кінцівок і тулуба. Збудником є вірус поліомієліту. Джерелом інфекції є інфіковані хворі або безсимптомно перехворівши люди.

Хворі створюють особливу небезпеку для оточуючих в останні дні інкубації та в перші дні хвороби, коли вірус розмножується в носоглотці і виділяється в повітря.Для захворювань поліомієлітом характерні 2 механізми передачі збудника: крапельний та фекально-оральний. У перші дні захворювання чи носійства віруса реалізується крапельний механізм передачі. Катаральні явища в верхніх дихальних шляхах, пов'язані з ними експіраторні акти сприяють поширенню віруса в повітрі та зараженню оточуючих. Проте, основну роль в епідемічному процесі грає фекально-оральний механізм передачі.

Зараження найчастіше відбувається при попаданні віруса в рот людини через забруднені руки, їжу та воду.

Віруси поліомієліту є стійкими до чинників природного середовища. В каналізаційних водах і фекаліях вони зберігають свою життєздатність протягомкількох місяців. Під час нагрівання за температури 50-55 градусів протягом 30 хв. вірус гине, кип'ятіння знешкоджує його протягом кількох секунд.

Найбільш важливим засобом профіла ктики поліомієліту є щеплення дитячого населення. Вакцинальна програма щодо поліомієліту забезпечила швидке зниження захворюваності у всьому світі. Для України, в т. ч. Київської області актуальною є проблема з поліомієлітом.

Для України, в т. ч. Київської області актуальною є проблема з поліомієлітом. Ми мали статус країни, вільної від поліомієліту завдяки успішній роботі по вакцинації дітей.

З 2008 року, в зв'язку з дефіцитом вакцин проти поліомієліту, відсоток щеплень з 95% знизився до 45%. а в поточному періоді 2015 р. - до 25,9%. Низьке охоплення вакцинацією проти поліомієліту протягом останніх 7-8 років, низький імунний прошарок населення, міграція населення, в т. ч. внутрішньо-переміщених осіб, військовий конфлікт привели до виникнення спалаху поліомієліту в Україні.

Ситуація, що виникла, безпосередньо загрожує національній безпеці держави.

Згідно даних Департаменту громадського здоров'я МОЗ України передбачається проведення трьох турів додаткової імунізації проти поліомієліту з використанням живої оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).

 I тур Діти віком до 6 років  
 II тур Діти віком до 6 років  
 III тур Діти віком до 6 років Діти віком від 6 до 10 років

Додаткова імунізація планується здійснюватися всім, дітям даних вікових груп незалежно від вакцинального статусу дитини.

Обов'язковим є оформлення батьками ф 063-2/о «Інформована згода та оцінка стану здоров'я особи або дитини одним із батьків або іншим законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики».

Катюжанський дошкільний навчальний заклад ясла-садок "Лелеченя"