Катюжанський дошкільний навчальний заклад ясла-садок "Лелеченя"

Збалансоване та повноцінне харчування - необхідна умова для гармонійного розвитку та здоров'я дитини. Енергетична цінність харчування має відповідати енергетичним витратам та фізіологічним потребам дитячого організму.

(джерело інформації: журнал "Медична сестра дошкільного закладу" який видається з підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України")
 
Раціональне харчування дітей: режим та об'єми порцій.
 
Раціональне харчування (від лат.rationalis - розумний) - це фізіологічно повноцінне харчування, яке є різноманітним і збалансованим за всіма компонентами та забезпечує нормальний розвиток та життєдіяльність дитини. Це одна з основних складових здорового способу життя.
Раціональне харчвання дітей у ДНЗ передбачає дотримання оптимального режиму харчування, забезпечення умов прийому їжі та збалансованості дитячого раціону.

Режим харчування:

У ДНЗ кількість прийомів їжі залежить від режим його роботи, який обов'язково затверджується наказом керівника дошкільного навчального закладу.
 

Інтервали між прийомами їжи:

Їжа перетравлюється в шлунку дитини в середньому від трьох з половиною до чотирьох годин, тому інтервали між прийомами їжі в дитсадку повинні бути 3-4 години. Дітям їжа видається в суворо визначений час, який повинен бути постійним. Відхілення від установленого режиму не повинно перевищувати 30хв.
 
Тривалість сніданку і вечері становить по 20 хв, обіду - 25-30 хв. З харчоблоку їжа на групи видається в суворо визначений час. Тому поруч з вікном видачі їжі вивішується графік та деннє меню із зазначенням виход кожної страви, складені медичним працівником та затверджені керівником дошкільного навчального закладу. Час видачі готових страв з харчоблоку повинен збігатися з графіком видачі їжі та режимами дня груп.

Орієнтовний об'єм готових страв та окремих продуктів для дітей різних вікових груп визначено пунктом 1.6 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженій наказом Міністерством освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 17.04.2006 № 298/277.

Катюжанський дошкільний навчальний заклад ясла-садок "Лелеченя"